ثبت شرکت و ثبت برند تخصص ماست

ثبت برند مواد غذایی

21 دی 1401

در این نوشته درمورد ثبت برند مواد غذایی یا ثبت برند خوراکی و همچنین مراحل ثبت برند مواد غذایی که در حال حاضر متقاضیان بسیاری دارد صحبت می کنیم. ما به شما به صورت جزئی در رابطه با مزایای ثبت برند مواد غذایی و هچنین در رابطه با هزینه ثبت برند توضیحات کاملی خواهیم داد. پس با ما تا انتها همراه باشید تا از 0 تا 100 کار ثبت برند از انتخاب نام برند تا تولید و بسته بندی محصول و فروش آن در کنار شما هستیم.

مدت زمان انجام کار: حدودا 50 روز کاری
ثبت برند خوراکی

برند مواد غذایی

افرادی که در عرصه تولید و بسته بندی فعالیت دارند، میدانند که در سالهای اخیر گرایش به ثبت برند مواد غذایی بسیار بالا رفته است. دلیل مهم آن حفظ منافع محصول در مقابل افراد سودجو و اعتماد مشتریان است که در نوشته مزایای ثبت برند به آن اشاره شده است می باشد.

مواد غذایی از مهم ترین کالاهای حیاطی هستند که مردم هرگز از آنها چشم پوشی نمی کنند. افراد شاید به دلایل مختلف بتوانند از خریداری لباس و مابقی نیاز های خود بگذرند ولی از خوراک نمیتوانند بگذرند.

حوزه مواد غذایی تنوع بسیاری دارد، که بخش اعظم آن تولید است، اما در کنار تولید، بسته بندی محصولات، انبار و دپو کردن آنها، ارسال مرسولات برای مشتری، تبلیغات و مهمتر از همه برندسازی محصول را می توان نمایان کرد که در این راستا تیم ثبتیک با سال ها تجربه و فعالیت با شرکت های بزرگ می تواند شما را همراهی نماید.

اما نکته ای که بسیار مهم است اینه که برای حفظ زحمات و انجام همه این مراحل تا موفقیت چه باید کرد؟! باید برای خود یک برند مواد غذایی ثبت کرد و جلوی سوء استفاده افراد سودجو و کلاهبردار بازار را گرفت که از اسم برند شما برای محصولاتی غیر از محصولات غذایی شما استفاده نشود و همچنین ثبت برند و بسته بندی زیبا در اعتماد مشتریان بسیار کاربردی می باشد و باید به این موضوع دقت کرد.

مدارک ثبت برند خوراکی

  • تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل یا شخص حقیقی
  • گواهی امضا از دفتر اسناد رسمی جهت تایید حساب کاربری(پس از ثبت نام اولیه توسط کارشناسان ثبتیک)
  • مجوز فعالیت در حوزه مورد نظر ( پروانه بهره برداری یا جواز کسب یا جواز تاسیس و یا ارائه اساسنامه شرکت برای برند های شرکتی )
  • کپی برابر اصل کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق بازرگانی در صورتی که میخواهید ثبت برند لاتین انجام دهید.
  • ارسال فایل برند و لوگوی مربوطه
  • در صورتی که مدارک مربوط به شخص حقوقی باشد، کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت و آخرین تغییرات شرکت نیز به همراه تمام موارد فوق باید ضمیمه شود.
مراحل ثبت برند مواد غذایی

مراحل ثبت برند مواد غذایی

مراحل ثبت برند مواد غذایی نیز تا حد زیادی همانند ثبت برند های دیگر می باشد و باید هرکدام از این مراحل با دقت انجام شود

اولین مرحله از ثبت برند مواد غذایی جمع آوری مدارک مورد نیاز می باشد که پس تکمیل مدارک کارشناسان ما اقدام به ثبت نام در سامانه اداره مالکیت معنوی می نمایند، در مرحله بعد باید صاحب امضاء شرکت یا شخص متقاضی ثبت برند نسبت به اخذ گواهی امضاء در دفترخانه اقدام نماید.

در مراحل بعدی کارشناسان ما اقدام انتخاب طبقات برند مواد غذایی و بارگذاری علامت تجاری و توصیف آن می کنند همچنین ایرادات احتمالی را رفع می کنند و پرداختی های قانونی را انحام می دهند تا ثبت برند شما تکمیل گردد.

به زبان ساده تر پس از تکمیل و ارسال الکترونیکی اظهارنامه، پرونده برای بررسی بیشتر به 3 کارشناس خبره این حوزه ارجاع می شود. تایید این سه کارشناس باعث خواهد شد تا پرونده به رئیس اداره علائم تجاری ارجاع شده و با تایید این مقام مسئول، تایید نهایی از طریق پیامک به شما اعلام خواهد شد و پس از پرداخت هزینه های قانونی، برند شما به ثبت می رسد.

هزینه ثبت برند مواد غذایی چقدر است؟

هزینه ثبت برند مواد غذایی از دقدقه هایی می باشد که متقاضیان ثبت برند دارند، از آنجایی که هر طبقه شامل موارد متعددی محصول و خدمت است، با توجه به این که در خصوص کدام محصول یا خدمت می خواهید به ثبت برند غذایی اقدام نمایید و همچنین از آنجا که هزینه های روزنامه رسمی و هزینه های قانونی هر روز رو به افزایش است هزینه تقریبی که شما بابت ثبت برند می توانید پرداخت نمایید مبلغ 4 میلیون تومان می باشد.

جهت استعلام قیمت های ثبتی بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نکته مهم ثبت برند

از آنجا که ثبت برند پروسه ای زمان بر است و در فروش محصول بسیار تاثیر دارد همچنین صاحبان کسب و کار ها هزینه های بسیاری بابت نام تجاری خود می کنند بهتر است تا قبل از شروع به کار اقدام به انتخاب اسم برند نمایند و با استعلام رایگان برند توسط تیم ثبتیک مناسب ترین نام را انتخاب نمایند و شانس ثبت برند را افزایش داد.

بهتر است تا قطعی نشدن ثبت برند جهت تبلیغات و بسته بندی برند مواد غذایی نیز اقدامی نشود تا با اطمینان کامل نسبت به شروع برند سازی اقدام کرد.


# برچسب ها:
5/5 - (11 امتیاز)

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی